مربی‌های با تجربه پاراگلایدر معتقدند مهمترین چیزی که برای یک پرواز موفق نیاز دارید؛ به خاطر سپردن سرعت باد یا فشار هوا نیست. بلکه نگرش و آمادگی درونی‌تان در پرواز اهمیت دارد.

برای بدست آوردن آمادگی لازم میتوانید از مراحل مقدماتی تا پیشرفته آموزش پرواز با پاراگلایدر استفاده کنید که در ادامه مشخصات هر کدام از این دوره‌ها آورده شده‌اند:

آموزش مقدماتی پرواز با پاراگلایدر:

این آموزش شامل 4 مرحله کلی؛ بخش آشنایی با تجهیزات و تمرینات ورزشی (محل برگزاری: در محل قوری گول)، نحوه پرواز از سطوح شیبدار و تپه‌های کوتاه (محل برگزاری: در محل قوری گول یا آذر شهر)، نحوه انجام پروازهای بلند و سولویی (محل برگزاری: در سایت پرواز ارلان) و در نهایت گذراندن کلاس‌های تئوری است.مدت زمان لازم برای گذراندن آموزش مقدماتی پرواز با پاراگلایدر حدود سه ماه است و معمولا دو روز در هفته (صبح یا عصرها) برگزار می‌شود. همینطور هزینه این دوره برای هر نفر چهار میلیون تومان به همراه حدود یک میلیون تومان حق بیمه سالیانه می‌باشد.علاوه بر این در دوره آموزش مقدمانی پرواز با پاراگلایدر نیازی به تهیه یا خرید لوازم و تجهیزات پرواز هم ندارید.

آموزش دوره دوم پرواز با پاراگلایدر:

بعد از گذراندن دوره مقدماتی میتوانید در این دوره شرکت کنید. در آموزش دوره دوم معلومات دوره مقدماتی‌تان زیر نظر مربی مجرب تکمیل میشود. برای این دوره که به مدت شش الی نه ماه است حتما به تجهیزات پرواز نیاز دارید. همچنین ملبغ ثبت نام در دوره معادل چهار میلیون تومان است.برای خرید تجهیزات نو باید حدود سه هزار یورو پرداخت کنید ولی میتوانید این تجهیزات را با کیفیت مناسب به صورت دست دوم هم تهیه کنید. در این صورت کافی است تنها حدود هفتاد میلیون تومان هزینه نمایید. با نصف هزینه لازم برای خرید یک ماشین پراید در آسمان پرواز کنید؛ با این تفاوت که امنیت بیشتری خواهید داشت.

پرواز با پاراگلایدر یک ورزش تفریحی و رقابتی است که با کمک آن میتوانید پروازی آزاد و بدون ساختارهای اولیه پیچیده را تجربه کنید.

شاید از خودتان بپرسید پرواز با پاراگلایدر ایمن است یا نه؟! در حقیقت تا زمانی که آن را ایمن انجام دهید، ایمن است.